Nie oddzielili mnie od pozostałych osób w pokoju.”
120
post-template-default,single,single-post,postid-120,single-format-standard,central-core-1.1.1,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

BLOG

Nie oddzielili mnie od pozostałych osób w pokoju.”

23 sept. 2023, Posted by admin in health

Nie oddzielili mnie od pozostałych osób w pokoju.”

Tysiące innych parkuje przed Muzeum Lotnictwa w Palm Springs wzdłuż szlaku Gene Autry Trail.

Zazwyczaj o tej porze roku jedyne, co zajmuje te obszary, to trzmiele lub pojazdy należące do osób długoterminowo parkujących.

Najwyżsi prokuratorzy ostrzegają przed zawyżaniem cen

Prokurator generalny Kalifornii Xavier Becerra dołączył do ponadpartyjnej grupy składającej się z 33 prokuratorów generalnych, aby wezwać sprzedawców internetowych Amazon, Craigslist, eBay, Facebook i Walmart do zaprzestania zawyżania cen w obliczu bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego.

W środowych pismach do firm przytacza się doniesienia o sprzedaży środków do dezynfekcji rąk i masek na twarz na Amazonie po cenie co najmniej 50% wyższej od średniej, a także szalenie zawyżonych cen, takich jak 40 dolarów za 8-uncjową butelkę środka do dezynfekcji rąk i 250 dolarów za dwulitrowy płyn do dezynfekcji rąk. Purell Advanced.

W piśmie wzywa się platformy do egzekwowania ograniczeń dotyczących zawyżania cen, które uniemożliwiają sprzedawcom dokonywanie takich podwyżek cen, wprowadzenia zabezpieczeń przed wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego oraz stworzenia portalu „uczciwych cen”, za pomocą którego konsumenci mogliby zgłaszać przypadki zawyżania cen.

Emily Rusch, dyrektor California Public Interest Research Group, stwierdziła w oświadczeniu, że wybrani przywódcy powinni niezwłocznie zbadać, w jaki sposób sprzedawcy internetowi umożliwiają zawyżanie cen.

„Amerykanie już martwią się o zdrowie swoje i swoich bliskich podczas tej pandemii” – powiedział Rusch. „Nie powinni też martwić się, że zostaną oszukani na kluczowych dostawach, których potrzebują, aby przetrwać tę pandemię”.

Desert Healthcare District oferuje pomoc w wysokości 1,3 mln dolarów

Okręg Desert Healthcare District i zarząd fundacji przeznaczyły we wtorek ponad 1,3 miliona dolarów na wsparcie działań związanych z reagowaniem na Covid-19.

Obejmuje to 550 000 dolarów, które zostaną wydane na „siatkę bezpieczeństwa” dla placówek opieki zdrowotnej, takich jak Borrego Health and Desert Aids Project, których usługi pomagają zapobiegać przeciążeniu szpitalnych izb przyjęć.

Obejmuje także przekazanie ponad 401 000 dolarów na rzecz FIND Food Bank, 200 000 dolarów na dotacje dla dostawców usług społecznych, 50 000 dolarów na kampanię edukacyjną i 75 000 dolarów na rzecz organizacji obsługujących osoby doświadczające bezdomności i społeczności pracowników migrujących.

Nie pozwól, aby wysokie ciśnienie krwi ograniczało Twoje życie – wzmocnij się na https://welltone-website.com/ .

Fundusze obejmują także kwotę 100 000 dolarów na plan ochrony ekonomicznej, do którego włącza się wiele lokalnych organizacji, aby pomóc mieszkańcom w szybkiej pomocy finansowej. Plan ten przyczyni się do przydziału 200 dolarów na gospodarstwo domowe dla mieszkańców dotkniętych pandemią, które będą administrowane przez organizację non-profit Lift to Rise.

Darowizny innych organizacji na rzecz planu obejmują: 50 000 dolarów od fundacji Regional Access Project Foundation, 50 000 dolarów od Lift to Rise, 25 000 dolarów od United Way of the Desert i 15 000 dolarów od Inland Empire Community Foundation.

Po zamknięciu kasyn wiele lokalnych plemion zdecydowało się przekazać niewykorzystaną żywność organizacjom non-profit, które mogą rozdać je potrzebującym mieszkańcom. W zeszłym tygodniu tysiące funtów konserw oraz świeżych owoców i warzyw trafiło do takich organizacji jak FIND Food Bank w Indiach czy Little Church of the Desert w Twentynine Palms.

Na przykład Morongo Band of Mission Indians, którego kasyna mieszczą kilkanaście restauracji i barów, przekazały tysiące produktów mlecznych, jajek, owoców i warzyw.

„Zamiast marnować tę żywność, Morongo pomaga zapewnić zasoby głodnym i potrzebującym w całym naszym regionie w czasie kryzysu” – powiedział przewodniczący plemienia Morongo Robert Martin. „W tych bezprecedensowych czasach wszyscy musimy się zjednoczyć, aby pomagać sobie nawzajem, a Morongo będzie nadal robić, co w naszej mocy, aby pomagać innym”.

Grupa Indian Mission Twenty-Nine Palms przekazała ponad 500 funtów żywności firmie Martha’s Village and Kitchen, firmie świadczącej usługi dla bezdomnych z siedzibą w Indio, oraz Little Church of the Desert w Twentynine Palms. Darowizna o wartości 15 000 dolarów obejmowała mieszankę trwałej i łatwo psującej się żywności z kasyn Spotlight 29 w Coachella i Tortoise Rock Casino w Twentynine Palms.

Natomiast Indianie Cabazon Band of Mission podarowali Bankowi Żywności FIND ponad 10 000 funtów łatwo psujących się towarów z kasyna Fantasy Springs Resort w Indiach.

Reporterzy Desert Sun, Melissa Daniels, Nicole Hayden, Colin Atagi, Risa Johnson i Rebecca Plevin, przyczynili się do powstania tej historii.

Nota wydawcy: Usunęliśmy zaporę płatniczą z tego artykułu jako usługę publiczną. Rozważ subskrypcję The Desert Sun, abyśmy mogli w dalszym ciągu relacjonować takie historie. Dziękuję.

Karen Callan miała już zapalenie płuc – nie tylko raz, ale około sześć lub siedem razy – powiedziała. Wiedziała, kiedy dziwne uczucie w klatce piersiowej zamieni się w świszczący oddech.

73-letnia kobieta z La Quinta zachorowała pod koniec lutego. Poczuła się wyczerpana, miała gorączkę, lekki kaszel i ból gardła. Udała się na pilną pomoc, gdzie powiedziano jej, że ma „kaszel” i „ostry zespół wirusowy” lub ogólną infekcję wirusową, jak wynika z dokumentów wypisowych pacjenta. Z dokumentów wynika również, że przepisano jej amoksycylinę, lek stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych.

Callan wróciła do domu i wspomina, jak wczołgała się z powrotem do łóżka, a jej gorączka nie ustawała i rosła przez kolejne dni: 101. 102. 103.

„Byłem tak chory, że nie mogłem się poruszać” – powiedział Callan. „Potem zadzwonił znajomy i powiedział, że kobieta, z którą byliśmy, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego. Nadal nie chciałam nigdzie iść. Nie chciałam nawet wstawać z łóżka, żeby jechać do szpitala, ale moja przyjaciółka nalegała, że ​​jeśli nie będę prowadzić sama, zadzwoni na policję i zgłosi, że nie reaguję.

6 marca Callan pojechała na izbę przyjęć Eisenhower Health. Zdiagnozowano u niej zapalenie płuc, ale nie została zatwierdzona do wykonania testu na obecność wirusa koronowego. Została odesłana do domu. Wreszcie 9 marca została poddana testom. 11 marca, prawie trzy tygodnie po tym, jak zachorowała po raz pierwszy, otrzymała telefon z Centrów Kontroli Chorób, w którym potwierdziła swoje podejrzenia: miała Covid-19.

Callan zrzekła się prawa do prywatności podczas leczenia, aby umożliwić dziennikowi The Desert Sun zapoznanie się z dokumentacją wypisową jej pacjenta zarówno z izby przyjęć Eisenhower Health, jak i z pilnej opieki. Dokumentacja potwierdza jej wizyty lekarskie, a także diagnozę zapalenia płuc, a później także koronaawirusa.

Lee Rice, koordynator ds. mediów Eisenhower Health w Rancho Mirage, potwierdził, że Callan był leczony w placówkach Eisenhowera i uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego.

„Wyniki mogą być opóźnione” – twierdzi hrabstwo

Choć nie jest tego pewna, Callan uważa, że ​​momentem skurczu było spotkanie kilkunastu kobiet w wieku 60, 70 i 80 lat w Palm Desert, które odbyło się 19 lutego.

Callan mieszka na pustyni niecały rok, więc szuka sposobów na poznanie innych osób w okolicy – ​​dodała.

Callan powiedział, że obecna na zgromadzeniu kobieta, która była przekonana, że ​​właśnie złapała grypę lub przeziębienie, około dwa tygodnie później uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego. Callan siedział obok tej kobiety – która wydawała się mieć objawy ciężkiej grypy lub przeziębienia – przez kilka godzin.

„Oczywiście nie mogła się o tym dowiedzieć” – powiedział Callan. „Jestem pewna, że ​​gdyby myślała, że ​​jest chora na coś więcej niż alergię, nie byłaby tam z żadnym z nas”.

Callan powiedziała, że ​​o diagnozie drugiej kobiety dowiedziała się od przyjaciółki, ale osobiście nie otrzymała formalnego powiadomienia, czego, z perspektywy czasu, jak stwierdziła, spodziewała się od urzędników hrabstwa. Teraz obawia się, że grupa kobiet została nieświadomie zdemaskowana, a następnie naraziła także inne osoby.

Z mieszkańcami hrabstwa Riverside, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, kontaktuje się wydział zdrowia hrabstwa, który prowadzi własne dochodzenie w celu ustalenia osób, które mogły być potencjalnie narażone, powiedział Jose Arballo, rzecznik ds. systemu opieki zdrowotnej Uniwersytetu Riverside i zdrowia publicznego.

„Biorąc pod uwagę, że niektóre badania są wykonywane przez laboratoria komercyjne, a wyniki mogą zostać opóźnione do (wydziału) zdrowia publicznego, niektóre osoby dowiadują się o wynikach i muszą czekać dłużej niż zwykle na kontakt ze służbą zdrowia publicznego, ale tak się stanie” – powiedział Arballo.

Arballo nie powiedziałby, ile czasu zwykle zajmuje ten proces.

Chociaż zadaniem Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom jest powiadamianie pacjentów o pozytywnych (lub negatywnych) wynikach testów, to lokalny wydział zdrowia odpowiada za monitorowanie i ocenę oceny ryzyka rozprzestrzeniania się koronaawirusa, zgodnie z wytycznymi CDC.

Oznacza to, że hrabstwo Riverside jest odpowiedzialne za ustalenie i powiadomienie osób, które mogły być narażone na potwierdzony przypadek.

Arballo powiedział, że wydział zdrowia hrabstwa kontaktuje się z osobami, które mogą być narażone na ryzyko zarażenia wirusem, choć nie powiedział, w jaki sposób hrabstwo ustala, kogo należy powiadomić. Odbywa się to osobiście lub telefonicznie. Jeśli osoba, z którą się skontaktowano, ma objawy, zostanie przebadana i poinstruowana, aby izolowała się.

Gdy Callan dowiedziała się o swojej własnej diagnozie, powiedziała, że ​​nalegała, aby pracownik socjalny CDC powiadomił inne osoby, z którymi mogła mieć kontakt. Powiedziała, że ​​przedstawiciel CDC w końcu skontaktował się z każdą osobą, która uczestniczyła w tym spotkaniu towarzyskim – 26 dni po spotkaniu.

Pracownik socjalny Callana z CDC odmówił komentarza na temat tej konkretnej sprawy ze względu na zasady poufności.

Przedstawiciele mediów CDC nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

„Nie oddzielili mnie od pozostałych osób w pokoju”

Oprócz odpowiedzi hrabstwa i CDC Callan ma także pytania dotyczące protokołów w placówce pilnej opieki Eisenhower i Eisenhower Health.

Z dokumentów Callan wynika, że ​​28 lutego trafiła do pilnej opieki Eisenhowera w La Quinta, a po prześwietleniu klatki piersiowej lekarze odkryli plamkę na lewym płucu. Miało to miejsce około czterech dni po tym, jak Callan stwierdziła, że ​​zaczęły się jej objawy; Z dokumentów wypisowych pacjentów wynika, że ​​zdiagnozowano u niej zapalenie płuc.

Callan powiedziała, że ​​lekarze nie zalecali jej wykonywania kolejnego testu na obecność wirusa, mimo że poinformowała ich, że siedziała obok kobiety, która trafiła do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, choć jej przypadek nie został jeszcze potwierdzony. W tym czasie priorytetem nadal były testy na obecność wirusa w przypadku osób, które niedawno podróżowały do ​​krajów wysokiego ryzyka, takich jak Chiny.

„W tym tygodniu byłam najbardziej chora” – powiedziała. „Ból gardła, jaki miałem, był najgorszy w całym moim życiu, przypominał żyletkę i pieczenie. Sięgnięcie po wodę i pójście do łazienki wymagało tyle energii. Ucisk na klatce piersiowej sprawiał, że wydawało mi się, że trudno mi oddychać.

Powiedziała, że ​​dopiero 2 marca, kiedy Callan pojechała na izbę przyjęć Eisenhower Health, lekarze przypuszczali, że jej objawy wskazują na diagnozę wirusa koronowego. Callan twierdzi, że kiedy tego dnia przybyła na izbę przyjęć, poinformowała lekarzy, że prawdopodobnie została narażona podczas spotkania 19 lutego w Palm Desert.

Mimo to, wraz z kilkoma innymi osobami, zaparkowała na wózku inwalidzkim w poczekalni, co stanowi kolejną „czerwoną flagę” – stwierdziła.

„Siedziałem tam na wózku inwalidzkim z przerwami przez około cztery godziny” – powiedział Callan. „Nie oddzielili mnie od pozostałych osób w pokoju”.

Rice powiedziała, że ​​Eisenhower Health nie może komentować pytań dotyczących konkretnego doświadczenia pacjenta.

Później tego samego dnia u Callan zdiagnozowano zapalenie płuc w obu płucach, a – jak wynika z jej wypisu ze szpitala – lekarze potwierdzili, że ma gorączkę. Callan powiedziała jednak, że ponieważ jej stan nie jest krytyczny, powiedziano jej, że może odpoczywać w domu do czasu, aż zostanie zatwierdzona do poddania się testowi na obecność koronawirusa. Z dokumentów wypisowych wynika, że ​​w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia polecono jej wrócić na oddział ratunkowy. Pojechała więc do domu i wczołgała się z powrotem do łóżka – powiedziała.

„Przez cały tydzień leżałam w łóżku, po prostu spałam i wypociłam się” – wspomina. Zazwyczaj Callan żyje w szybszym tempie, zarządzając swoją hurtownią biżuterii, gdzie sama projektuje kolczyki, bransoletki i naszyjniki, lub odkrywając nowe restauracje w dolinie Coachella. W czerwcu ubiegłego roku przeprowadziła się na pustynię z Los Angeles.

Eisenhower Health po raz pierwszy zaczął testować pacjentów na obecność wirusa SARS-CoV-2 miesiąc temu. Ponieważ laboratorium okręgowe było w budowie, wymazy musiały zostać wysłane do stanu w celu zbadania, a na wyniki czekano od dwóch do 10 dni.

Contents

Sorry, the comment form is closed at this time.